ESTETİK

Cilt Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur. Yüz  mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır.

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Yüz mezoterapisi (mezolift) nedir?

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Mezoterapi ile böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl etkili olur?

Yüz  mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir. 

Yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl uygulanır?

Yüz mezoterapisinde (mezolift) uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisinde (mezolift)  hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt nasıl gözükür? Yüz mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.
 

 

ARKADAŞINA ÖNER

Mezoterapinin (mezolift) yüz bölgesinde kullanılma nedenleri nelerdir?

Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi Cildin yaşlanmasını engellemek Yüzün yorgun görünümünü gidermek Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisi

Yüz mezoterapisi (mezolift) başlıca kullanılan maddeler nelerdir?

Hyaluronik asit Bakır DMAE (dimethylaminoethanol) Hyaluronik asit Lidocaine Mağnezyum Selenyum Silica Vitamin A Vitamin B1, B2, B3, B5, B6 VitaminC Çinko Amino asitlr Nükleik asitler Alfa lipoik asit Glutatyon 
 

Yüz mezoterapisi (mezolift) kimlere uygulanmaz? 

Yüz mezoterapisi (mezolift) hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.

Yüz 

Mezoterapisi İşlemi Acı Verir Mi?İğnenin dermise batımı ve mezoterapi ilacının içindeki maddelerin deri altına yayılımı ile bir yanma hissi oluşur. Bu hislerin engellenmesi için de lokal anestezi kremi işlemden 20 dakika önce uygulanır. Mezoterapi ilacı enjekte edilemden önce de krem cilt üzerinden temizlenir. Böylece deri altında tam bir etki sağlanır.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?Bu işlem, cilt üzerindeki probleme göre 4 – 6 seans uygulanır. Gerekli olan durumlarda seanslar bitip etki derecesi izlendikten sonra tekrar bir kaç seans mezolifting yapılabilir. Böylece tam bir tedavi sağlanır.

Bu İşlemin Etkisi Nasıl Arttırılır?Mezolifting işleminin etkisini arttırmak için cildi doğru ve gerçek medikal ürünler ile günlük olarak temzilemek ve medikal cilt bakımlarını periyodik olarak yaprtırmak iyi bir seçenektir. Fakat yaşlanmanın azaltılması ve gençleşme için mezolifting işlemi yılda 1 veya 2 kez tek seans olarak yenilenmelidir.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.