ESTETİK

Dermapen Uygulaması

Dermapen saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri akne ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Uygulanışı kolay ve konforludur.

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Dermapen Nerelere Uygulanır?• Yüz
• El 
• Boyun 
• Saç
 • Akne, Leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan bölgeler

Dermapen Uygulaması nasıl yapılmaktadır?


Dermapen saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri akne ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılırlar ve yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır.


 

ARKADAŞINA ÖNER

Dermapen'in avantajları nelerdir?

İyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır. Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur. Uygulanışı kolay ve konforludur. Gerekli materyalin sağlanması çok kolaydır.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme nedir?

Dermapen ile Cilt Gençleştirme, kişinin vücudunun doğal süreçleri olan kolajen ve elastin sentezi mekanizmalarını tetikleyen ve bu sayede cildin genel olarak yeniden yapılandırılmasını sağlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması, cilt dokusunun ameliyat, yani cerrahi girişim gerekmeksizin genç, dinç, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını amaçlamaktadır. 

Lazerden farkı nedir?

Dermapen uygulamaları tüm cilt tipleri ne yapılabilir .lazer uygulamaları koyu tenli kişilerde sıkıntı yaratmakla birlikte ,esmer tenlilere Dermapen uygulanabilir.Derinin ince olduğu gözaltı oyun gibi bölgelerde lazerle ısı hasari oluşabilir, Dermapende ise böyle bir etki yoktur ;uygun uzunlukta iğnelerle her bölgeye uygulanabilir.Burun kenarı, dudak çevresi, göz çevresi gibi lazerle ulaşılması güç bölgelere ,dermepen ile bir sıkıntı çekmeden uygulama yapılabilir.Dermapen uygulamalarından sonra PRP,Mezoterapi gibi İkincil işlemler deriye tatbik edilebilir, kombine tedaviye olanak sağlar.

İşlem ağrılımıdır?

Uygulama öncesi sürülen lokal anestezik kremlerle , İşlem sırasında ağrı hissi ağrı hissi olmaz.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Dermapen sonrası deride pembeleşme, ufak kanama alanları ve yanma hissi olacaktır. Bu tamamen doğaldır, beklenen ve istenen bir etkidir. Bu kızarıklık hissi ortalama 6 saat içerisinde azalacak ve 1 -2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Hafif kaşıntı hissi, minik çürümeler olabilir.Uygulamadan hemen sonra cilde rahatlatıcı bir serum uygulanır ve soğuk kompresle yanma hissi bir miktar azaltılabilir.İşlem sonrası yüz yıkanabilir.Sonrasında güneşten korunulmalı,yüksek koruma faktörlü kremlerle deri korunulmaludır.İşlemden 24 saat sonra kapatıcı ,uygulanabilir makyaj yapılabilir.İki hafta kadar epilasyon ve ağda ,Kalıcı makyaj ve dövme yaptırılmamalıdır.İki Gün boyunca aşırı spor, sıcak duş ,sauna,  hamam, otobronzlaştırıcı, solaryum uygulamasından kaçınılmalı,havuza girilmemeli.


Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Hücrelerde sağlanan yeniden yapılanma etkisi Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması sona erdiği andan itibaren hemen başlar. İlerleyen süreçte hücrelerin aktivitesi ile kolajen ve elastin sentezi arttıkça ciltte hissedilen ve fark edilen yenilenme giderek belirgin hale gelir.Yaklaşık 6 hafta süren ilk etkilerin ardından üçüncü aya doğru etkilerde en yüksek düzeye artış olur. Altıncı ay sonrası uygulamanın ciltte yarattığı yeniden yapılanma etkileri azalmaya başlar.Sağlanan etkilerin devam ettirilmesi amacıyla uygulama tekrar edilebilmekte ve istenen etkiler yenilenebilmektedir. Uygulamayı tekrar etmek için ideal zaman, altıncı ay sonrasıdır.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahiptir.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.