ESTETİK

Hifu Ultherapy Uygulaması

Yüz germe ameliyatına etkili bir alternatiftir. Ultherapy; ultrasonik ameliyatsız yüz, boyun, dekolte gençleştirme işlemidir. Cerrahi bir işlem yapılmadan, iğne,lazer ya da benzeri bir ışık kullanmadan, 1.5 , 3 ve 4.5 mm derinlikteki dokulara yüksek yoğunluktaki odaklı ses dalgaları(ultasound) enerjisi gönderilirerek uygulanır.

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Hifu Ultherapy Nedir?

Ultherapy uygulaması ile hastanın yüzünde; cerrahi bir işlem yapılmadan, iğne,lazer ya da benzeri bir ışık kullanmadan, 1.5 , 3 ve 4.5 mm derinlikteki dokulara yüksek yoğunluktaki odaklı ses dalgaları(ultasound) enerjisi gönderilirerek cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma-toparlanma ve gerginlik sağlayan, kollagen üretimini arttırılamsı sağlanmaktadır. 

Cihazın monitöründen cilt-cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere ses dalgaları enerjisi gönderilmekte, bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.
 

ARKADAŞINA ÖNER

Ultherapy, zamanın ve yerçekiminin ciltte meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı koyarak cildin gerginleşmesine, sıkılaşıp toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Yerçekiminin ciltte yarattığı ilk olumsuz etki kaşlarda ki düşme ve buna bağlı olarak gözlerde ki ‘küçülme’ dir. Ultherapy sürecinin ardından kaşlar yukarı doğru kalkar, gözkapağında ki deri fazlası gerilerek yukarı doğru gider.

Ultherapy uygulaması ile gevşemiş dokunun toparlanması ve cildin gergin bir görünüme ulaşması hedeflenir.

Ultherapy Yüz Germe Ameliyatına Alternatif midir?


Yüz germe ameliyatına etkili bir alternatiftir. Kırışıkların yeni başladığı hafif olgular ile orta düzey sorunlarda etkinliği daha kuvvetlidir.Cildi ileri derecede sarkmış ve kırışmış, veya göz kapaklarında aşırı torbalanma oluşmuş özellikle çok ileri yaşlardaki kişilerde ameliyat ile aynı sonuç alınmasını beklemek doğru olmayabilir.Bu kişilerde yüzün ayrıntılı incelenmesi ve hasta beklentilerinin öğrenilmesi sonucu yöntemi seçmek,ultherapy ile ne kadar fayda sağlanabileceği, ameliyatın hangi aşamada hangi bölgeye önerileceğini değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır

Ultherapy (ultrasonik ameliyatsız yüz-boyun-dekolte gençleştirme) Nasıl Uygulanır?


Ultrasonik dalgaları aktaran uygulama başlığı, jel sürülerek uygulanacak alan cildine temas ettirilerek cilt-cilt altı dokular ekranda görüntülenir. Uygulama yapılacak bölgeye göre seçilen uygulama başlığı,cildin 1,5mm-3mm-4,5mm derinliğine ultrasonik dalgaları aktarabilmektedir.Cihazın monitöründe bu derinlikler görüntülenebilmekte ve bu alanlara hassas atışlar yapılabilmektedir. Sistem, teknik olarak kısaca gör ve uygula prensibi ile tasarlanmıştır.Ameliyat ile ulaşılabilen bu derinlikteki dokulara ultherapy ile ulaşılabilmekte, cildin destek yapılarında ses dalgaları ile termal değişiklikler oluşturulmakta, kollajen üretimi uyarılmaktadır.Bu sayede cilt gerilmekte ve gençleşmektedir. 


Ultherapy( ultrasonik ameliyatsız yüz-boyun-dekolte gençleştirme) Güvenli Bir Yöntem midir ?


Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan buyana kullanılmakta olup hiç bir yan etkisi olmadığı ispatlanmıştır. Amerika FDA onayını almış bir cihazdır.
ltherapy Kalıcı Bir Yöntem midir?
Ultherapy (Ameliyatsız ultrasonik yüz,boyun germe) uzun süre kalıcı ve başarılı bir uygulamadır.(ortalama 2-5 yıl)

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.