ESTETİK

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş kaldırma estetiği, Kaşlar ve gözlerimiz yüzün en önemli estetik parçalarından birisidir. Estetik ölçütlerde kalkık kaş kişiyi daha genç ve dinamik, düşük ve düzleşmiş kaşta kişiyi yaşlı ve yorgun gösterebilmektedir. Kaş kaldırma ile canlı daha genç bir görünüme kavuşmak amaçlanır.

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Ameliyatsız kaş kaldırma

Ameliyatsız kaş kaldırmada en iyi sonuç ulterapi ile elde edilebilir. Ulterapi uygulaması ile ameliyat olmadan yara bere oluşmadan 10 dakikalık bir uygulama ile kaşlar hemen kaldırılabilir.  Ulterapi cihazları ulthera, ultra skin, doublodur. Ulterapi uygulamasının etkisi hemen görülse de ideal etkiler 2-3 ay içinde maksimuma ulaşır.

Botoks uygulaması da kaşın dış uç kısmının 1-2 mm kaldırılmasında etkilidir. Ayrıca alın bölgesine uygulanan botoks da kaşın iç kısmında 1 mm düşüklük yapabilir. Botoksun bu iki etkisi ile oluşan görünüm kaşın arzu edilen kavisi alarak yay görünümü almasını sağlar.

ARKADAŞINA ÖNER

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma operasyonuyla alındaki belirgin yatay kırışıklıkların azaltılması, kaşların doğal kemerinin tekrar kazandırılması ve gevşeyen kasların sıkılaştırılması sağlanır. Bu sayede endişeli ve yorgun görüntüden sıyrılıp, dinlenmiş, açık, genç ve taze bir yüze kavuşulması planlanır. 

Kaş Asma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir ?

Kaşları sarkmış ve düşmüş, çoğu zaman göz kapağı düşmesinin de eşlik ettiği ve bundan kurtulmak isteyen bedenen ve ruhen kaş kaldırma operasyonu için risk taşımayan kişilere uygulanabilir. Alerjik bünyesi olan, hamile olan, bebek emziren, kişilere kaş kaldırma ameliyatı yapılması sakıncalıdır.

Kaş Asma Sonrası Nasıl Bir Görüntü Oluşur ?

Yukarı doğru çekilmeye bağlı olarak kaş etrafındaki çizgi ve kırışıklıklar da azalma olur. Kaş çevresi daha sıkı ve daha genç bir görünüm kazanır.
Sonuçta daha canlı bir bakış ve daha genç bir görünüm elde edilir. Etki yıllarca bazen ömür boyu sürebilir.
 

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş kaldırmada seçenekler fazla olduğundan doğru seçimi yapmak için kişinin durumuna bakılmalıdır; çünkü kişinin eğer kaş kaldırmayöntemiyle kaşlarının kaldırılması sonrasında sorunlar yaşanabilir bu gibi durumların yaşanmaması için uygulama yapılmadan önce kaşların ne kadar kaldırılması gerektiği ve nasıl bir uygulama yapılması gerektiği tasarlanmalıdır. Yöntemin seçilmesinin yanı sıra kaş kaldırma estetiğinde hastanın durumuna göre göz kapağı kaldırma, alın germe, şakak germe gibi işlemlerde eğer gerekliyse daha iyi bir görünüm için bu uygulamaların hepsi yapılmalıdır.

Germe Yöntemi İle Kaş Kaldırma

Bu yöntem ile yapılan kaş kaldırma işlemi kalıcıdır ve geçler ile orta yaşlı kişiler için oldukça faydalı bir yöntemdir. Öncelikle kaşın yeni pozisyonu planlanır. Kaşın üst kısmından kesi işlemi yapılır ve belirlenen deri çıkarılır. Kaş yukarıda bulunan deri ile birleştirilir. Lokal anestezi ile yapılmaktadır.

İple Kaş Kaldırma Yöntemi

İple kaş kaldırma yöntemi iyileşme sürecini en kısa süreye indirgemek için oluşturulmuş çağdaş bir tedavi uygulamasıdır. İple tek kaş kaldırma estetiği uygulamasında saç çizgisinin hemen içerisinden mikro cihazlar aracılığıyla giriş sağlanarak düşen kaşların kafatasına askıya alınmasıdır.
Ameliyatsız bir operasyon olarak geliştirilen bu yöntem eş zamanlı olarak ta örümcek ağı estetiği, ultherapy yöntemleri ile de entegre edilerek uygulanır. Bu uygulama yöntemi sayesinde de yüzdeki kırışıklık ve gevşeyen cilt dokusu da toparlanmış olur.

Kaş Kaldırdığım Belli Olur Mu?

Hastaların aklına gelen önemli sorulardan bir tanesidir ancak kaş kaldırma operasyonu uygulatmak isteyen hastalara gönül rahatlığıyla uygulatabileceklerini söylememiz gerekir çünkü operasyon sonrasında sadece siz ve doktorunuz bu değişimi görebilecektir.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.