ESTETİK

Plexr Plazma Uygulaması

Plazma enerjisi ile Üst-alt göz kapağı kırışıklıkları, Dış genital estetik, Göz çevresi kaz ayakları, Dudak üstünde oluşan çizgi ve kırışıklıklar, Kulak önü kırışıklıkları, Akne skarları ve akneler, Ciltten kabarık lezyonlar, Ciltte lekeler, Siğil-et benleri, Yara veya ameliyat kesi izi, Yağ kistleri, Karın çatlak çevresi kırışıklıklar düzeltilebilir.

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Plexr, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

Plazma enerjisi ile  cilt temizleme-yenileme veya plazma enerjisi ile ameliyatsız üst göz kapağı estetiği uygulaması da yapılabilmekte.

Plexr Uygulaması nasıl yapılır?

Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Ardından lokal anestezik krem sürülür, 20 dk. Beklenir. Süre tamamlanınca işlem uygulanır

ARKADAŞINA ÖNER

Plexr uygulaması hangi alanlarda kullanılabilmektedir?

 • Üst-alt göz kapağı kırışıklıkları,
 • Dış genital estetik
 • Göz çevresi kaz ayakları,
 • Dudak üstünde oluşan çizgi ve kırışıklıklar
 • Kulak önü kırışıklıkları,
 • Akne skarları ve akneler,
 • Ciltten kabarık lezyonlar,
 • Ciltte lekeler,
 • Siğil-et benleri,
 • Yara veya ameliyat kesi izi,
 • Yağ kistleri,
 • Karın çatlak çevresi kırışıklıklar.

PLEXR UYGULAMASI KİMLER İÇİN UYGUN BİR YÖNTEMDİR?

Plexr, alt ve üst göz kırışıklıklarından şikayetçi ameliyat olmakla olmamak arasında kararsız kişilerde, yüzde smoker line dediğimiz üst dudak kırışıklığı olanlarda, boyun kulak önü çizgilenmeleri ve kırışıklıklarında, güneş ve hamilelik lekesi gibi leke sorunu olanlarda ,akne skarı ve benzeri yara izlerinde, akne tedavisi ile yüzeysel siğil ,ben ve benzeri lekelerin alınmasında, keloidlerde yaş cinsiyet farkı olmaksızın kullanılabilen bir yöntemdir.

PLEXR Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak her zaman olduğu  gibi iyi bir fizik muayene ile istenmeyen durum tespit edilir.

Endikasyon sınırları içindeyse uygulama için lokal anestezik kremlerle 30 dakika uyuşturlur. Yüzey zefiran veya benzeri bir dezenfektanla temizlenir, yapılacak bölgedeki lezyonlarda sadece çıkıntılı yüzeylerinde süblimasyon işlemi yapılır.

Spotlar bölgeye göre en fazla 1-2 saniye olacak şeklide bölge tamamen tarandıktan sonra buz uygulaması yapılarak işlem tamamlanır. Göz kapağında ödem oluşabilir, onun için özel antihistaminik ve antienflamatuar göz damlası günde 3 defa kullanması önerilir.

Temizlik için saf sabunlar, bebek sabunları ile temizleme önerilir, kozmetik vb veya ilaç kullanılmaz. Mutlaka fondötenli kapatıcılar yapılan lezyon görünmeyecek şekilde kullanılmalıdır. 1 hafta 10 gün içinde kabuklanmalar tamamen dökülür alttan pembe epitel ortaya çıkar, bu dönemde de güneşten korumak çok önemlidir.
 

Plexr Uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Lokal anestezik krem sürülür, 20 dk. beklenir ve işlem uygulanır.

Plexr uygulamasında ağrı-acı var mı?

Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmuyor. Uygulama sonrasında ise çok hafif bir sızı hissi olabilmekte. Ancak bu his rahatsız edici boyutta değildir ve 1 ile 2 gün içinde geçebilmekte.

Plexr uygulaması sonrası iyileşme nasıl oluyor?

Uygulama bölgesini güneş koruma faktörlü sıvı fondöten ile hem UV’den koruyor, hem de temizleme sırasında bölgede olabilecek ince kabukları ortadan kalkmasına yardım ediyor. 5 ile 7 günde iyileşiyor.

PLEXR UYGULAMASININ YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Dikkat edilmesi gereken en önemli durum enfeksiyondur, özellikle göz kapağı uygulamalarında her gün mutlaka sabunla çok hafif bastırmadan temizlenmesi ve damla kullanılması önemlidir.

Yeni deri oluşumunun post inflamatuar hiper veya hipopigmentasyon oluşma  riskinden  dolayı güneşin olumsuzluk yaratan UVA ve UVB den kesin olarak korunması gerekmektedir. En önemli yan etkisi işlem sonrası oluşabilecek lekedir.

PLEXR Uygulaması Kimler Üzerinde Sakıncalıdır?

Sadece otoimmün dediğimiz bağışıklık sistemi bozuk olanlarda, kronik cilt hastalığı olanlarda uygulanmaz ve uygulanması tavsiye edilmez.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.