ESTETİK

Protez Saç

Protez saç farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinde kullanılan ameliyat, ilaç ve ağrı olmadan uygulanan Medikal saç tekniğidir.

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Kişiler saç dökülmesi sorunu ile merkezimize gelir; uzmanlarımız tarafından saç örneği alınır ve saç tasarımı yapılır. Medikal solüsyonlarla sorunlu bölgeye uygulanır.

Daha sonra kesim ve şekillendirme işlemi başlatılır. kısa zamanda müşteri doğal görünümlü ve eskisinden daha gür saçlara sahip olur. İstediği zaman saçlarını istediği gibi tarayabilir,istediği modeli verebilir, spor yapabilir, denize girebilir ve istediği tüm sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilir.

ARKADAŞINA ÖNER

Protez Saçın Artıları Nelerdir?

Birçok bayan ve erkek protez saç sayesinde saçlarına tekrar kavuştular. Sizde kendinizi seviyor ve saçlarınızın en önemli aksesuarınız olduğunu düşünüyorsanız henüz geç kalmış sayılmazsınız…

Protez saç sistemlerinin sizin için hiçbir yan etkisi olmadığı gibi pek çok avantajıda vardır.

  • Saç protezi asla sağlığa zarar vermez
  • Gözenekli ve hava geçirgendir, uzayan saçlarınız uzamaya devam eder.
  • Alt yapısı insan teniyle birebir uyumludur, Saç dşpleriniz görünür.
  • Tamamen insan saçından kopyalanan bir sistemdir dolayısıyla doğaldır.
  • İnsanlar tarafından anlaşılmaz, siz söylemesseniz kimse farketmez.
  • Kuaförde fön, balyaj, topuz, röfle, maşa gibi uygulamaları yapılabilir
  • Havuza ve denize girebilir, atlayış gibi ekstrem sporları dahi rahatlıkla yapabilirsiniz,
  • En az 10 yaş genç gösterir. Sizi kendi yaşınızdan büyük gösteren saçsızlığı yok eder.
  • En kısa sürede gür ve parlak saçlara sahip olursunuz. dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin arzusudur. Ancak malesef bazen geçirilen fizyolojik ve ya psikolojik sorunlardan dolayı saçlarınızı kaybetmek zorunda kalıyorsunuz. bu nedenle özgüven kaybı yaşamanıza gerek yok..Çünkü günümüzde acısız ve ameliyatsız bir yöntemle saçlarınıza yeniden üstelik kısa bir sürede kavuşmanız mümkün.Ameliyat olmayı göze alamayanlar ve kellik ya da saç dökülmesi problemi yaşayanlar protez saç uygulamasını tercih edebilir. Protez saç sistemi uygulanmadan once kişinin saç örneği ve tasarımı alınıp uzmanlar tarafından incelenir.

Kişinin yaşı ve alın yapısı göz önünde bulundurularak bir saç tasarımı çıkartılır. Bu tasarım ve saç örneği saç protezin hazırlanacağı Amerikadaki laboratuarlarımıza gönderilir. Sorunlu bölgeyi tamamen kamufle edecek nitelikte olan bu sistem özel odalarda uzmanlar tarafından 1,5 saat süren bir işlemle uygulanıyor. Ardından kişinin istediği modele göre saç kesimi yapılarak şekillendiriliyor. Protez saç kesinlikle altında kalan saçlara ve deriye zarar vermez. Tek seansla gür ve parlak saçlara sahip olunabiliyor. Protez saç uygulaması yapıldıktan sonra kişi hayatında herhangi bir hareket kısıtlamasıyla karşılaşmıyor. Yani banyo yapabiliyor, saçını tarayabiliyor, spor yapabiliiyor ve denize girebiliyor. Protez saçları diğer saçlardan ayırt etmek mümkün olmuyor.

Kemoterapi de Saç Protezi?

Kemoterapide saç dökülmesi tamamen ilaclara bağlı olarak gelişen bir durumdur. Kullanılan ilaçlar saç köklerini zayıflatır ve zaman içinde hasta, kemoterapi aldıkça bu dökülmeler artar hatta 3 ila 6 hafta içerisinde hiç saç kalmayacak hale gelir.

Bu süreçte hastalar genellikle peruk kullanmayı tercih ederler. Fakat peruk , günümüz şartları için çokta konforlu olmayan bir yöntemdir.. Perukların alt yapısında bulunan fileler ve sentetik maddeler hastaları rahatsız etmekte ve cildi tahriş olmasına neden olmaktadır. titizlikle hazırlanan peruklar bile kıyafetlerinizi giyerken yada rüzgarlı bir havada yürürken düşebilir ya da kayabilir.Bu da hastalarımızı son derece rahatsız eden bir durumdur. üstelik peruk maliyetleri protez saç maliyetleri ile karşılaştırıldığında çokta düşük değildir.bu nedenle Son zamanlarda gelişmiş olan saç protezi tekniği hastalarımızı olumlu yönde fayda sağlar..Saç protezi tamamen insan saçıyla birebir kopyalama sistemiyle yapılan bir tekniktir.Demohair Türkiye' de protez saç üzerine kurulmuş en başarılı firmalardan biridir.En yeni saç protezi tekniğiyle çok başarılı uygulamalar elde etmiştir.Sonuçta tamamen doğal bir görüntü oluşur ve kişiler saçlarına istedikleri gibi model verip , kendi saçları gibi kullanabiliyorlar.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.