ESTETİK

Saç Mezoterapisi

Saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve protein gibi bileşenlerin, saç köküne küçük iğneler ile enjekte edildiği yönteme saç mezoterapisi adı verilmektedir. Ağrısız olan uygulama sayesinde, saç dökülmesinin önüne geçilebileceği gibi, saç hücreleri de beslenir ve böylece saçların daha canlı olması sağlanır.
 

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Saç Mezoterapisine Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.
Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri:
- Strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri
- Gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir.
Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresinde görülen Erkek Tipi Saç Dökülmesi için mezoterapi uygulanması faydalıdır.
Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Saç derisinin uygulamaya hazır hale getirilmesi adına öncelikle termoterapi yöntemi uygulanır. Bu sayede saç derisi daha yumuşak hale getirilir ve mezoterapiye hazırlanır. Tedavi için saçın yapısına, dökülme ve yıpranma oranına göre özel karışımlar hazırlanır. Bu karışımların içerisinde Minoxidil, vitamin, kan dolaşımını arttırıcı, mineral ve oligo gibi elementler yer alır. Mezoterapi uygulamasını gerçekleştirecek olan uzmanlar, hastanın saç yapısına göre karışıma farklı ilaçlar da ekleyebilir. Hazırlanan ilaç karışımı mezoterapi tabancasının içerisine yerleştirilir. Bu araç ile işlemi bütün saç derisine daha kolay ve eşit olarak uygulayabilmek mümkün olmaktadır. Tabancaya her basıldığında enjektörün 2 – 4 mm’lik iğne ucu saç derisi ile temas eder ve bu sayede ilaç saç derisine uygulanmış olur. Tabanca bilgisayara bağlı olduğundan dolayı, enjekte edilen ilacın dozu bilgisayar ekranından ayarlanabilir. Uygulama, tabanca kullanılmadan, el ile de yapılabilir. Ancak manuel saç mezoterapisi uygulaması sırasında ilacın dozunu takip edebilmek ve ilacı bütün saç derisi yüzeyine eşit ölçüde yayabilmek mümkün olmayabilir.
 

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve protein gibi bileşenlerin, saç köküne küçük iğneler ile enjekte edildiği yönteme saç mezoterapisi adı verilmektedir. Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saça aktarılması sağlanır. Ağrısız olan uygulama sayesinde, saç dökülmesinin önüne geçilebileceği gibi, saç hücreleri de beslenir ve böylece saçların daha canlı olması sağlanır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Operasyon sonrasında, saç köklerinde ilacı uzun süreli tutabilmek adına saç derisine özel bir yağ sürülür. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekmektedir.

ARKADAŞINA ÖNER

Saç Mezoterapisinin Etkileri Nelerdir?

 • Saç Dökülmesini Belirgin Bir Şekilde Durdurur;
 • Saç mezoterapisi uygulaması direkt olarak saç köklerini hedef aldığından dolayı, saç dökülmesinin durdurulmasında yüksek oranda etkili olmaktadır.
 • Saçın Daha Sağlıklı Ve Canlı Olmasını Sağlar;
 • Saç dökülmesi başlamadan önceki evre, saçın yıpranması ve parlaklığını kaybetmesi olmaktadır. Sağlığını kaybeden saçlar zamanla parlaklığını yitirmeye, kırılmaya ve dökülmeye başlar. Operasyon sırasında saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve daha farklı bileşenler saça enjekte edilir ve bu sayede saçlar canlılığını ve sağlığını yeniden kazanır.
 • Saç Hücrelerini Besler;
 • Saç dökülmesi yaşanması durumunda yeniden sağlıklı saçların çıkabilmesi adına saç hücrelerinin canlanması ve yenilenmesi gerekir. Saç mezoterapisi ile, canlılığı kaybeden hücreler yeniden canlanır. Yeniden aktif duruma gelen bu hücreler, sağlıklı saç tellerinin oluşmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Uygulama, saç dökülmesi sorunu yaşayan her yaştan kadın ve erkek için uygundur. Uygulama ağrısız olduğundan dolayı, küçük yaşlardaki çocuklar için de tercih edilebilmektedir.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

 • Saç dökülmesi yaşanan bölgelere lokal olarak uygulanabilmesi,
 • Saçların ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin doğrudan saç köklerine ve saç derisi altına enjekte edilebilmesi,
 • Saç dökülmesinin kısa sürede durdurulabilmesi,
 • Saçların daha sağlıklı, daha parlak ve daha canlı görünmesi,
 • Uygulamanın yan etkisinin olmaması,
 • Saç hücrelerinin ihtiyacı olan bileşenlerin belli periyotlar ile direkt olarak saç diplerine enjekte edilebilmesi,
 • Uygulama sonucunda yüksek oranda başarı elde edilmesi,
 • İlacın aktif olarak bütün saç derisine yayılması,
 • Uygulamanın düşük maliyetli olması,
 • Seans sayısının az olması.

Saç Mezoterapisini Kaç Seansta ve Hangi Aylarda Uygulanır?

Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur. Her bir seans ortalama 40 dakika kadar sürer. İlk 4 seans haftada 1 kez, son 4 seans on beş günde 1 kez yapılır.
Mevsim geçişleri olan Eylül-Ekim ayları ile Nisan-Mayıs aylarında birer kez Saç Mezoterapisi yapmakta fayda vardır. Bu durum saç ekimi hastaları veya riskli hasta gurubu için daha da önemlidir.
Bazı doktorlar düzenli olarak ayda bir mezoterapi yaptırmalarını hastalarına önermektedirler.
 

Saç Mezoterapisi Sonrası Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastanın mezoterapi sonrası saçlarını yıkamaması, ıslatmaması ve herhangi bir ilaç sürmemesi gerekir. Bu kurala evde kullanılmak üzere verilmiş saç bakım kürleri de dahildir.


Saç Mezoterapisi Kesin Olarak Başarı İle Sonuçlanan Bir Tedavi Yöntemi midir?

Saç köklerinin ve saç hücrelerinin ihtiyacı olan bütün bileşenler enjeksiyon yöntemi ile saç derisine gönderildiğinden dolayı tedavi yüksek oranda başarı ile sonuçlanmaktadır. Mezoterapi ile, canlılığını koruyan fakat yeni saç çıkmasını sağlayamayan saç hücreleri uyarılır ve böylece sağlıklı saçlar çıkar. Saç mezoterapisi uygulaması, farklı sayıda seanslar sonucunda saç dökülmesinin kesin olarak önüne geçer; yıpranmış saçların canlılık kazanmasını, sağlığına kavuşmasını ve yeniden yapılanmasını sağlar. Yaklaşık 10 seans sonrasında kesin olarak başarı elde edilebilmektedir.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.