ESTETİK

Soğuk Lipoliz Uygulaması

Soğuk lipoliz diğer dokulara zarar vermeden yağ dokusunun dondurularak yağ hücrelerinin apoptosis denilen hücre ölümüne uğratılarak vücuttan atılması işlemidir. Bölgesel yağlanmalarda uygulamanın 2 – 4 ay sonrasında dikkat çekici sonuçlar alınır.
 

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

Soğuk lipoliz başlığı bölgesel yağlanma olan dokuyu vakumlayıp içine çekerek soğuturken kan damarları ve sinirler gibi diğer dokulara zarar vermez. Donan yağ hücrelerinde apoptosis denilen hücre ölümü gerçekleşir. Böylece yağlı dokunun miktarında azalma kaydedilir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

Yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelmesiyle birlikte bu yağların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma sistemidir. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman soğuk kaynaklı panikülit olarak da ifade edilen planlanmış hücre ölümüne girdikleri bir çok kişi tarafından bilinmektedir.
Bu uygulama vücudun yan bölgesi, göbek, sezeryan doğum sonrasında oluşan karın bölümündeki sarkmalar, basen, sırt ve bacak bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasına yardımcı bir yöntemdir. Her yaştan erkek ve kadın için kolaylıkla uygulanabildiği gibi egzersiz ve diyet programı uygulayamayanlar için 1 saatte gerçekleştirilebilmektedir.
Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.
 

Donarak Yok Olan Yalnızca Yağ Hücreleri midir?

Kan, sinir ve kas hücreleri soğuğa karşı yağ hücrelerine göre daha dirençlidir. Bu durum soğuk lipolizin neden sadece yağ hücrelerini yok ettiğini ve diğer dokulara zarar vermediğini açıklar.

Sonuçlar Nasıldır ?

Klinik çalışmalar göstermiştir ki tek seans soğuk lipoliz uygulamasının 2-4 ay sonrasında uygulama bölgesinde 4-10cm incelme görülür.

ARKADAŞINA ÖNER

Soğuk Lipoliz Tekniği

  • Cerrahi müdahale gerektirmez.
  • Ağrısız, acısız bir şekilde yapılmaktadır.
  • İğne veya enjeksiyon gerektiren bir uygulama değildir.
  • Yağ parçalanmasını tetiklemek için yağ hücrelerini dondurduğu gibi lenfatik sistem tarafından atılmasına destek olur.
  • Uygulama yapılan bölgeye yerleştirildikten sonra aktif bir şekilde çalışmaya başlar ve etkisini giderek arttırır.
  • Cihaz 5 ile 20 dakika içerisinde 4℃  soğuklukta yağ parçalayıcı etkisini göstermeye başlar.
  • Diğer dokulara zarar vermeyen bir çalışmadır.
  • Yağ hücrelerinin ölmesini sağlar.
  • Sinir, kas dokusu ve kemiklerin etrafındaki yağ dokusunun azalmasına destek olan zararsız bir uygulamadır.
  • Yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde daha fazla etki göstermektedir.

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Uygulama sonrasında kişi diyetine dikkat ettiği takdirde alınan sonuç kalıcı olmaktadır. Soğuk Lipoliz uygulaması sonrasında vücuttan yağ atılımı yavaş bir şekilde 2-4 aya uzanan bir süreç boyunca gerçekleşir. Yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yardımıyla vücuttan atılır. Yağların vücuttan uzaklaştırılması yavaş ve güvenli bir şeklide gerçekleşir.
 

Uygulama Sonrasında Neler Yaşanır?

Soğuk lipoliz tamamıyla cerrahi olmayan bir operasyon olup kişi normal yaşamına uygulama sonrasında dönebilmektedir. Uygulamadan sonra bölgede hafif bir kızarıklık olmakla birlikte en fazla birkaç saat sürede yok olur. Bölgede uygulama sonrasında hafif bir morarma ve şişkinlik olabilir. Ancak bu durum da 2-3 günde iyileşir.

Hangi Kişiler En Uygun Adaydır?

Bölgesel yağların diyet ve egzersiz ile yok edilemediği bölgelere sahip kişilerde soğuk lipoliz uygulaması çok iyi neticeler vermektedir.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor?

Soğuk lipoliz cihazı, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yapılan, yağ hücrelerinin özel el apartı ile emilmesini sağlayan bir teknolojidir. Yağ hücreleri böylelikle normal vücut sıcaklığından izole edilmekte ve doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Sonuç olarak 1 saat kadar süren bu uygulama, yağ depolarının apopitozis ( planlanmış hücre ölümü ) sürecine girmesine sebep olmaktadır. Böylelikle yağ hücrelerinin fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümüne olanak vermeyecek şekilde kaybolmasına yol açmaktadır.

Bu işlem sonrasında ani sıcaklıktan hızlı bir soğuk temas sonrası sıkılaşma sağlamasında büyük rol oynamaktadır. Kozmetik olarak daha önce hiç görülmemiş ve cerrahi müdahale gerektirmeden elde edilebilen son teknoloji ürünlerin kullanıldığı bir uygulamadır.

Bu iki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin verdiği gibi bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı azalma sağlanmasına destek olmaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

 Neden soğuk lipoliz uygulamasını seçmelisiniz?

Soğuk lipoliz şu an piyadasaki en yeni ve etkili olarak kabul edilen teknolojilerden biri olarak yerini almıştır. Uygulama serin ve ferahlatıcı bir özellikte olması gibi dondurulmuş kozmetiklerin kullanımını da kişiler arasında unutlmaz bir deneyim olarak görülmektedir. Uygulamayı yaptıran kişiler program sonrasında kendini daha sıkı ve gençleşmiş olarak hissetmektedir.
Soğuk Lipoliz yağ hücrelerinin parçalanmasını ve metabolizma tarafından atılması için destek bir teknolojidir.

Etkisi Ne Zaman Gözlenir?

Uygulama yapıldıktan sonra 15 gün içinde etkisi görülmeye başlanır. Tamamen estetik bir sonucu görmek için ise 2.5 - 3 ay gibi bir süre beklenmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda % 20-40 oranında incelme görülür.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor ?

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır.


İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. 
Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.