ESTETİK

Tüp Bebek Tedavisi

Yumurtalık rezervinin değerlendirilmesi sonrası, kadına uygun tedavi protokolü belirlenip Tüp Bebek Tedavisi olabilirsiniz.

Bu uygulama hakkında ücretsiz uzman desteği alın

Size Nereden Ulaşalım?

ARKADAŞINA ÖNER

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Gerçekleşir ?

Yumurtalık rezervinin değerlendirilmesi sonrası kadına uygun tedavi protokolü belirlenip kontrollü overyan stümilasyona ( günlük enjeksyonlarla sıkı usg ve hormon takibiyle tüm yumurtaların istenilen büyüklüğe getirilmesi) başlanır. Yumurtalar istenilen büyüklüğe getirildiğinde ameliyathane ortamında oosit pick-up (yumurta toplama işlemi) yapılır,toplanan yumurtalar embrioloji laboratuvarına verilir. Tüp bebek tedavi sebebi erkekeğe bağlı bir neden değil ise ejekülatla (meni) alınan sperm örneğinden seçilen spermler kullanılırak döllenme işlemi konvansyonel (geleneksel) veya mikroenjeksiyon( yumurtanın içerisine mikroskop yardımıyla sperm bırakılması) işlemi gerçekleştirilir .

Eger erkekte yeterli sperm olmaması durumunda tesa, tese vs (ameliyathane ortamında testisten sperm bulunması ) uygulamaları yapılarak elde edilen sperm hücreleri kullanılarak mikroenjeksiyon(yumurtanın içerisine mikroskop yardımıyla sperm bırakılması) işlemi yapılır, daha sonra yumurtaların döllenme durumları ve kaliteleri gözönünde bulundurularak 2. 3. Veya 5. Günde embriyo transfer(rahime yerleştirme) işlemi gerçekleştirilir.

Tüm bu işlemler 2-4 hafta sürmektedir. Kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.